CARTE EVENIMENT – Stenogramele dezbaterilor parlamentare premergătoare Declarației de Independență!

Articole, 1,705 afişări 2 comentarii

Institutul de Istorie, Stat și Drept al Academiei de Știință a Moldovei și Institutul de Științe Politice și Relații Internaționale al Academiei Române au deosebita plăcere să vă invite la masa rotundă cu tema: Rolul Parlamentului în procesul de dobândire a Independenței Republicii Moldova și lansarea lucrării: Ieşirea din URSS. Republica Moldova: dezbateri parlamentare (1990-1991), Editura Institutului de Ştiinţe Politice şi Relaţii Internaţionale al Academiei Române, București, 2013, prezentată de Prof. univ. Dan DUNGACIU, directorul Institutului de Ştiinţe Politice şi Relaţii Internaţionale al Academiei Române.

Evenimentul este organizat de Institutul de Istorie, Stat și Drept al AȘM, în sediul Ministerului Justiţiei, str. 31 August 1989, nr. 82, parter, sala104. Manifestarea va avea loc luni, 28 ianuarie 2013,cu începere de la ora 11.00. Citeşte mai departe